Adresaci szkolenia

Szkolenie kierowanie jest do Kierowników Projektu, Deweloperów, Testerów, Team Managerów, Księgowych, Pracowników Działu HR, jak również wszystkich osób które chciałyby poznać Confluence lub też odświeżyć wiedzę oraz zapoznać się z interesującymi funkcjonalnościami. Tak naprawdę to szkolenie jest dla pracowników z wszystkich działów Państwa firmy, ponieważ głównym założeniem oprogramowania jest kolaboracja między wszystkimi użytkownikami.

Cel szkolenia

Szkolenie adresowane jest do osób które dopiero zaczynają bądź w najbliższym czasie będą używać systemu Confluence. Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z narzędziem do tworzenia stron w systemie przy wprowadzeniu odpowiedniej treści. Jednak ten system to nie tylko budowanie stron, to również możliwość wyszukiwania i organizacji stron jak również pisanie blog postów. Osoby po wyjściu ze szkolenia będą potrafiły biegle dodawać oraz edytować zawartość tworzonych treści przy użyciu wbudowanych funkcjonalności. Dodatkowo zostanie przekazana technika jak ukryć stworzone treści oraz udostępnić strony, dokumenty, komentarze dla osób które taki dostęp posiadać powinny. Za pomocą różnych funkcjonalności systemu uczestnicy zobaczą również jak w przyjemny sposób można tworzyć raporty z zadań wykonanych w JIRA. W trakcie szkolenia zostanie również przedstawione możliwości tworzenia documents review oraz wersjonowanie dokumentów. Trener przekaże w jaki sposób można korzystać z mechanizmów które zawierają gotowe szablony za pomocą których można wykorzystać 90% potrzeb dokumentacyjnych w codziennej pracy. Szablony mogą również zawierać notatki ze spotkań, analizy, wymagania projektowe i wiele innych treści zgodnie z wymaganiami.

Mocne strony szkolenia

W trakcie szkolenia będzie czas na podzielenie się dobrymi praktykami i poprawnym użyciu systemu Confluence. Szkolenie zostanie przeprowadzone w formie warsztatów aby nowo nabyta wiedza mogła zostać bardziej utrwalona przez uczestników. W trakcie szkolenia zostaną poruszone wszystkie funkcjonalności oferowane przez te systemy. Dodatkowo trener pokaże najciekawsze makra oferowane przez twórców systemu a jednak nie wszystkim znanych jak również te które są ogólnodostępne.

Parametry szkolenia

2*8 godzin (2*7 godzin netto) wykładów i warsztatów (z wyraźną przewagą warsztatów).

Program szkolenia

 1. Wprowadzenie do Confluence

 2. Confluence na tle innych technologii - porównanie

  1. Zalety

  2. Wady

 3. Omówienie jak działa Confluence wraz z innymi systemami Atlassiana

 4. Podstawy użycia, tworzenia spaców

 5. Przekazanie wiedzy na temat tworzenia i wykorzystania szablonów

 6. Omówienie jak działają makra

 7. Wykorzystanie omówionych makr w praktyce oraz ich zostosowanie przy tworzeniu stron

 8. Przegląd narzędzi do raportowania

 9. Zapoznanie z restrykcjami oraz nadawaniem uprawnień dla strony

 10. Notyfikacje na różnych poziomach

 11. Wyszukiwanie informacji oraz monitorowanie zmian

 12. Wykorzystanie workflow do wykonywania document review

 13. Zapoznanie z możliwościami exportu do plików word, pdf, excel

 14. Dodawanie załączników oraz import plików word, excel

 15. Wykorzystanie labels do sortowania treści

 16. Wersjonowanie dokumentów

 17. Zastosowanie skrótów klawiszowych

 18. Omówienie działania funkcjonalności Inline Comments

 19. Przekazanie wiedzy jak można tworzyć zadania z Confluence do JIRY jak również technik które nie wymagają wychodzenia poza system

 20. Podsumowanie oraz dyskusja z trenerem

Pytania?

* Wymagane.


Konsultant on-line
Skorzystaj z usług naszego konsultanta on-line.
Naciśnij przycisk ‘Skorzystaj’ aby przejść do okienka czatu
Kontakt
ul. Nowogrodzka 62c
02-002 Warszawa
Telefon +48 22 2035600
Fax +48 22 2035601
Email