Szkolenie dla rekruterów IT

Profesjonalna rekrutacja pracowników do działów IT

Czy jesteś pracownikiem działu HR odpowiedzialnym za rekrutację osób do działu IT? Czy zauważasz problem znalezienia odpowiednich kandydatów na rynku? Czy nie wiesz, jak wyselekcjonować kandydatów do rozmów na podstawie CV? Czy masz trudności w przeprowadzeniu rozmów z osobami rekrutowanymi na specjalistyczne stanowiska techniczne? A może pracujesz w firmie rekruterskiej i chcesz obniżyć koszty rekrutacji zmniejszając zaangażowanie osób merytorycznych w rozmowy kwalifikacyjne?

Zgłoś się na szkolenie dla specjalistów ds. rekrutacji, a dowiesz się, jak przeprowadzić skuteczną rekrutację osób do działu IT (programistów, testerów, architektów). Rekrutację, która umożliwi wstępną weryfikację kompetencji, a jednocześnie pozwoli na efektywną komunikację z kandydatem dodatkowo budując pozytywny wizerunek pracodawcy

Szkolenie skierowane jest do specjalistów HR nieposiadających wykształcenia informatycznego i prowadzących rekrutacje osób technicznych. Wiedza zdobyta w ramach szkolenia pozwoli na zwiększenie komfortu oraz efektywności prowadzonych rozmów poprzez lepsze zrozumienie środowiska pracy programistów oraz charakteru wykonywanych przez nich zadań, a także samego profilu kandydata.


Odbiorcy szkolenia

Firmy wytwarzające oprogramowanie o stałych potrzebach rekrutacyjnych

Agencje rekrutujące dla klientów zewnętrznych pracowników technicznych do działów IT

Firmy zapewniającą zespoły developerskie lub pojedynczych inżynierów w projektach IT

Specjaliści ds. rekrutacji prowadzący rekrutację pracowników technicznych do działów IT


Program szkolenia

Moduł I – IT oczami rekrutera
 • Rekruter w świecie IT- wyzwania i wymagania.
 • Popularne vs. oryginalne narzędzia w rekrutacji- czym się wyróżnić aby być efektywnym?
 • Jak zrozumieć wymagania wobec poszukiwanego specjalisty i jak czytać ich profile na portalach branżowych - czyli IT oczami humanisty.
 • Kto był, jest i będzie poszukiwany - trendy.
Moduł II – świat IT - wcale nie taki skomplikowany
 • Obszary specjalizacji w IT: infrastruktura, bezpieczeństwo, oprogramowanie, przetwarzanie danych, systemy ERP i inne.
 • Od młodszego specjalisty do eksperta - doświadczenie i poziom wiedzy.
 • Ludzie, sprzęt, infrastruktura i oprogramowanie - co jest niezbędne aby w pełni zrealizować projekt IT.
 • Podstawowe typy wykorzystywanych narzędzi: od serwera i sieci komputerowej do baz danych, języków programowania, frameworków i narzędzi testerskich.
 • Jak pracują zespoły IT - techniki zarządzania projektem informatycznym.
Moduł III – środowisko pracy programisty/ rozwój oprogramowania
 • Role specjalistów w projekcie rozwoju oprogramowania: konsultant, architekt, programista, tester, grafik, administrator, wdrożeniowiec, serwisant, inżynier wsparcia, menadżer projektu.
 • Programiści i tworzone przez nich rodzaje oprogramowania: dla systemów wbudowanych, mobilnych, baz danych, back-end, front-end i inne.
 • Przegląd języków programowania i wykorzystywanych frameworków.
 • Narzędzia wykorzystywane przez zespoły programistów: wspólne i zależne od rodzaju tworzonego oprogramowania.
Moduł IV – wprowadzenie do wybranej technologii.
 • Moduł ten jest opcjonalny i zawiera bardziej szczegółowe wprowadzenie do wybranego obszaru IT (np. realizacja przykładowego projektu, specjalistyczne słownictwo z danego obszaru itp.).

Efekty poszkoleniowe

 

dla uczestnika: podniesienie jakości prowadzonych rekrutacji

 • lepsza analiza cv
 • wyższa efektywność prowadzonych rozmów wstępnych
 • trafniejsza weryfikacja adekwatności kompetencji kandydata do oczekiwanego profilu
 • lepsza komunikacja z kandydatem – współdzielenie słownika pojęciowego

dla organizacji: mniejsze zaangażowanie osób merytorycznych w procesy rekrutacyjne

 • możliwość samodzielnej weryfikacji podstawowych testów
 • włączenie osób merytorycznych w działania rekrutacyjne na późniejszym etapie procesu

dla pracodawcy: budowanie pozytywnego wizerunku

 • przedstawienie oferty pracy w sposób adresujący oczekiwania kandydata
 • zaprezentowanie wizerunku pracodawcy pod kątem potrzeb kandydata

Informacje organizacyjne

 

Długość szkolenia: 3 dni

Liczebność grupy: 6 - 12 osób

Cena: 1 720 netto


Opiekunowe merytoryczni

Martyna Wójcik

Specjalistka ds. rekrutacji z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu zespołów IT. Przez wiele lat wspierała Klientów zewnętrznych, działając z ramienia agencji rekrutacyjnej. Aktualnie wspiera intensywny rozwój jednej z największych firm softwarowych na świecie. Absolwentka Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, aktualnie studentka studiów podyplomowych HR Business Partner w Szkole Głównej Handlowej. Doskonale zna i rozumie wyzwania stojące przez Pracodawcami. Obserwuje rynek, śledzi trendy. W realizacji codziennych zadań wykorzystuje i wciąż rozwija wiedzę z obszaru nowoczesnych narzędzi HR, prawa pracy, employer brandingu, nieustannie poszukuje nowych sposobów rekrutacji i kanałów komunikacji z kandydatami. Z uśmiechem na twarzy, zawsze chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi, wspierając ich w stawianiu czoła codziennym wyzwaniom. We wszystko co robi, wkłada 100% zaangażowania, energii i pasji. W życiu prywatnym stara się być przede wszystkim szczęśliwym człowiekiem i poświęcać jak najwięcej czasu osobom, które kocha.

Piotr Nazimek

Członek Rady Programowej oraz trener Sages. Interesuje się szeroko pojętym bezpieczeństwem systemów komputerowych oraz inżynierią oprogramowania. Pracuje w projektach wykorzystujących karty elektroniczne takich jak systemy płatnicze i transportowe. Bierze udział w pracach Komitetu Technicznego Nr 172 ds. Kart Identyfikacyjnych przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Posiada bogate doświadczenie w pracy na stanowiskach eksperckich w organizacjach posiadających duże zespoły IT. Dzieli się swoim doświadczeniem team leadera oraz trenera prowadząc szkolenia dla mentorów wewnętrznych w działach IT oraz programy rozwojowe dla trenerów z zakresu metodyki prowadzenia szkoleń technologicznych.

Łukasz Andrzejewski

Członek Rady Programowej oraz trener Sages. absolwent wydziału Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej na specjalności Symulacje Komputerowe. Pracuje aktywnie jako konsultant i programista z zakresu technologi Java, rozwiązań webowych oraz mobilnych. Posiada certyfikacje z zakresu technologii Java/Java EE. Trener z ponad dziewięcioletnim doświadczeniem na sali szkoleniowej. Uczestnik szkoleń i warsztatów przygotowujących do prowadzenia zajęć dydaktycznych.